Середа, 13.12.2017, 23:29

Головна » 2012 » Січень » 29 » Перша допомога при переохолодженні
Перша допомога при переохолодженні

Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, збліднення, а потім посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук і ніг.

При легкому переохолодженні постраждалого достатньо тепло одягнути, дати гаряче солодке пиття (чай, каву, молоко), змусити виконати декілька фізичних вправ.

При тривалому переохолодженні розвивається відмороження.

Відмороженням називається пошкодження тканин в результаті дії низької температури.

При дії низьких температур відбувається пригнічення життєвих процесів в тканинах, а не загибель їх. Загибель переохолоджених тканин наступає при нерівномірному їх зігріванні. Більш схильні до обмороження пальці, кисті, стопи, вуха, ніс.

Розрізняють 4 ступені обмороження:

1 ступінь – шкіра блідніє, знижується чуливість уражених ділянок. Після зігрівання спостерігаються почервоніння та набряк шкіри.

2 ступінь – шкіра набуває синьо-багрового відтінку, з’являються пухирі з прозорою рідиною;

3 ступінь – пухирі на шкірі містять кров’янисту рідину. Через кілька діб на їх місці виникають ділянки омертвіння, утворюється струп;

4 ступінь – ураження охоплює не лише шкіру та м’які тканини але й кістки, викликає омертвіння часток тіла. З часом, омертвілі тканини відторгаються.

У постраждалого спостерігаються сонливість, в’ялі рухи. При подальшому зниженні температури тіла – незв’язна мова, галюцинації, плутаність свідомості, втрата чуттєвості.

Схема надання першої допомоги:

- постраждалого доставте у тепле приміщення;

- при зупинці дихання і відсутності пульсу – приступіть до реанімації;

- забезпечте нерухомість відморожених ділянок тіла (через крихкість судин і можливість крововиливу);

- якщо постраждалий в свідомості - дайте гаряче пиття;

- при відмороженні І ступеню – розтирайте відморожену частину сухою тканиною, в інших випадках - помістить під воду (200С) повільно піднімаючи її температуру;

- при відновленні чутливості та кровообігу кінцівку витріть насухо, накладіть стерильну або чисту пов’язку;

- можна надіти на постраждалого панчохи, рукавички;

- викличте лікаря або доставте постраждалого до лікарні;

- постійно давайте пити гарячий солодкий чай.

Неприпустимо:

- допускати швидке зігрівання ділянок тіла (поливати гарячою водою, не накласти термоізолюючої пов’язки при доставці постраждалого у тепле приміщенні);

- розтирати відморожену поверхню з ІІ ступенем ураження;

- знімати заледеніле взуття (слід укутати ноги ковдрою, ватником та терміново доставити постраждалого до лікарні).

За матеріалами брошури "ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА". Ївженко С. М., Гафіатуліна І. В. МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПРЕДМЕТУ ОБЖ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ. Полтава, 2004.

Переглядів: 601 | Додав: ГлупакЛ | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
«  Січень 2012  »