Вівторок, 17.10.2017, 08:57

"Культура здоров’я"

Серед головних завдань, які покликана вирішувати сучасна школа - створення освітнього середовища, сприятливого для збереження та подальшого зміцнення здоров'я школярів, формування у них свідомого ставлення до свого життя і здоров'я, оволодіння життєвими навичками  безпечної і здорової поведінки. Здорове молоде покоління - це запорука стабільного розвитку держави, один із чинників позитивного міжнародного іміджу.

Педагогічним колективом ЗОШ №5 впроваджуються інновації, які якісно змінюють шкільне освітнє середовище, зокрема в навчальному закладі з 2002 року працює проект «Культура здоров'я».

У 2006 році ЗОШ № 5 взяла участь у Всеукраїнському конкурсі Школи сприяння здоров’ю і стала його переможцем.

У 2010 році наша школа увійшла до Національної мережі Шкіл сприяння здоров’ю.

Мета проекту: виховання компетентного школяра в дусі відповідального ставлення до власного здоров’я і здоров’я оточуючих як  до найвищої індивідуальної і суспільної цінності; формування і розвиток фізично, духовно і соціально  здорової особистості із стійкими переконаннями здорового способу життя, підготовка її до суспільно значущого самоствердження та самореалізації як громадянина України.

Завдання:

·                    Залучати учнів до активних занять фізкультурою і спортом;

·                    Забезпечувати психоемоційне розвантаження учнів;

·                    Залучати учнівське самоврядування до здійснення фізкультурно-   оздоровчої роботи;

·                    Виховувати усвідомлену мотивацію на необхідність фізичної активності та відповідального ставлення до здоров’я;

·                    Залучати батьків до роботи з пропаганди культури здоров’я.

Зміст проекту:

- Головні цінності нашого життя.

- Складові здорового способу життя.

- Їжа і здоров’я.

- Рух і твоє тіло.

- Мислення і здоров’я.

- Правила поведінки в школі,     громадських місцях.

- Правила особистої гігієни.

Учасники проекту:

- Адміністрація школи.

- Голови МО класних керівників.

- Класні керівники.

- Педагогічний колектив.

- Учні 1 – 11 класів.

- Батьки учнів.

Керівник творчої групи:  Пасічник Г.І.

Члени творчої групи:

Коваль С.В.

Брухан Г.Ф.

Бількевич Л.Ю.

Васильєва В.В.

Волкова О.Б.

Кравчук О.Г.

Михайлюк Н.М.

Пазініч Л.Б.

Рудавська О.М.

Яковенко Л.М.

Здоров’язберігаючі технології і підходи використовуються в усіх видах діяльності педагогів; активно впроваджуються внутрішкільні моделі організації навчально-виховного процесу; затверджено оздоровчий режим (введенні обов`язкові фізкультпаузи під час проведення уроків, рухові перерви, спортивні години, ігри на свіжому повітрі тощо). Зарядка на уроці дозволяє знімати стан утомленості на уроці, ослабити психологічну напруженість, викликану інтенсивністю занять і просто дати дитині можливість порухатися. Учні відвідують шкільні спортивні секції і гуртки, беруть участь у спортивно-оздоровчих заходах школи, в організації екскурсій, походів і прогулянок.

Оптимізація рухового режиму учнів - один із чинників, що дозволяє наблизити шкільне середовище до природного середовища дитини.

«Турбота про здоров'я – це найважливіша праця вихователя. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їх духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань і віра в свої сили».

В. Сухомлинський

Ø