Четвер, 21.06.2018, 11:44

Програма «Крок за кроком»

Основа Програми «Крок за кроком» - гуманістичний підхід до освіти дітей, побудований на засадах гуманістичної психології і педагогіки, який передбачає повагу до особистості дитини, підкреслення її унікальності, схвалення, заохочення, свободу вибору. Із принципом природовідповідності— дитина згідно концепції програми є центром навчального процесу.

Основними компонентами є:

-Індивідуальний підхід до навчання й виховання дітей.

-Організація центрів діяльності.

-Активне залучення батьків.

У Програмі закладено саморозвиток, механізми для творчості всіх учасників навчального процесу учнів, учителів, батьків.

Реалізація Програми " Крок за кроком”  у ЗОШ №5 розпочалася в 1999 році.

У школі була створена творча група на чолі з Грозною Н. Д. у складі вчителів Пазініч Л. Б.  та Шульгіної Ю. В.

Відзначимо, що запропоновані Програмою форми роботи такі, як "Ранкові зустрічі”, "Крісло Автора" ­– справжні знахідки для навчального процесу, які забезпечують його особистісну зорієнтованість. Інтерес і активність до них і в педагогів, і в учнів із часом зростає.

Ранкова зустріч

Робота в центрах

Названі форми є ефективними для оволодіння досвідом спілкування,  забезпечення емоційного благополуччя учнів.

Свідченням пошуків вчителів слугують розроблені теми, які відображають напрямок інтересів учнів.

Програма існує у школі вже 12 років. Кожного нового навчального року до програми залучаються нові вчителі.

Набуто цікавий досвід. Створено збірник дитячої творчості учнів 4 класу з тематичного навчання "Всесвіт" та збірка ранкових зустрічей "Як зробити день веселим..."(учитель : Пазініч Л,Б)

«  Червень 2018  »
Школа №5 © 2018