Вівторок, 17.10.2017, 08:58

1944 рік...

Десь із заходу ще лунала канонада, вився дим від вибухів, у сіро-чорному мареві лежало напівзруйноване старовинне місто. У цей неймовірно важкий час людей підтримувала надія. Тому було прийнято рішення відкрити в районі парку "Олександрія” нову школу. Приміщення для неї було знайдено по вулиці Червоноармійській (нині бульвар Перемоги). Цей напівзруйнований будинок почали ремонтувати всією громадою.

1 жовтня 1944 року школа № 5 відкрила двері для дітей 7 – 17 років, з першого по сьомий клас.

1 вересня 1945 року колектив школи очолив демобілізований учасник Великої Вітчизняної війни, колишній старший сержант Федорішин Петро Ананійович, нагороджений орденом Слави та трьома бойовими медалями, а в минулому – вчитель з 15-річним стажем. Багато зусиль, енергії, наполегливості приклав Петро Ананійович для того, щоб підготувати приміщення під школу.

У 1945 – 46 навчальному році школа стала середньою, викладання велося російською мовою. До кінця навчального року у школі було 10 класних кімнат, в яких розміщувались сім 1 – 4-х класів, три 5 – 7-х класів та один 8-й; учнів було всього 347, а вчителів – 17.

З 1947 по 1950 рр. директором школи був Ананенко Василь Петрович, викладач російської мови та літератури.

З вересня 1950 по серпень 1952 року директором був Солдатенков Павло Петрович, вчитель історії.

У 1952 році директором школи стає Костина Ілля Климентович.

У 1954 році школа святкує свій 10-літній ювілей під керівництвом Іллі Климентовича. Розпочинається будівництво нової школи по вулиці Сквирське шосе. Працювали всі: діти, батьки, вчителі. 1955 – 56 навчальний рік розпочинається у новій гарній школі, яка потопала в зелені фруктових декоративних дерев.

У лютому директором школи був призначений Поха Олександр Васильович. За його керівництва школа досягла великих успіхів у навчальному процесі.

Старе приміщення не може задовольнити потреби швидко зростаючого району. Приймається рішення про будівництво нової школи. 1 вересня 1961 року учні прийшли в нове гарне триповерхове приміщення по вулиці Крижанівського, 7.

У вересні 1968 року шкільний поріг переступає чарівна жінка – Глазкова Лідія Іванівна, яка приймає на свої плечі весь тягар керівництва школи. Дванадцять років Лідія Іванівна очолювала школу. Саме при ній школа досягла нових успіхів у навчанні і вихованні. Досвід педагогічного колективу вивчається не тільки в місті, але й за його межами.

З 1975 по 1982 рік педагогічний колектив школи очолює Левко Володимир Григорович, учитель фізики, людина високої моралі, педагог за покликанням. Володимир Григорович повністю віддав себе роботі, піклувався про кожного учня, кожного працівника.

1959 року поріг школи переступив молодий і повний сили та натхнення Петро Іванович Карвацький, який потім віддав цьому другому домові 35 років свого життя. Школа була рідною оселею для Петра Івановича. Він працював учителем фізики і трудового навчання, був організатором виховної роботи, завідуючим навчальною частиною і, нарешті, директором з лютого 1982р.

У 1994 році, вдруге за всю історію школи,  директором призначено жінку – Садаєву Ольгу Іванівну. Саме за її ініціативою у школі розпочинається   робота над впровадженням інноваційних педагогічних проектів, направлених на створення умов для розвитку особистості, формування позитивного світогляду, високого рівня правової освіти, соціальної адаптації  учнів, підготовки їх до свідомого вибору життєвого шляху.

За 68 років існування  школу закінчило близько шести тисяч випускників. Серед них: Микола Горюнов, нагороджений орденом "За мужність”, який у складі першої вітчизняної експедиції підкорив найвищу вершину світу – Еверест, і там піднято прапор нашої країни; Гандрабура Олена Василівна – директор загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 8 м. Білої Церкви; Чепурченко Валентин Павлович – голова профспілки працівників освіти і науки м. Біла Церква; Кірпачов Олександр Іванович – полковник, керівник установи Департаменту виконання покарань; Бачинська Євгенія Миколаївна – кандидат педагогічних наук; Федоров Володимир Павлович – віце-адмірал Північного флоту Росії та багато інших випускників, про яких школа пам’ятає і ними пишається.

Герасимов Віктор Олександрович - директор механічного заводу, Богданов Ігор - співак, призер Міжнародного конкурсу "Слов'янський базар", Бачинська Євгенія Миколаївна - завідуюча кабінетом виховання КОЇПОПК, Багрєєв Андрій Олександрович - кандидат технічних наук, викладач КП1, Волошнюк Олег Петрович - начальник відділу кадрів установи виконання покарань, Овчаренко Жанна Вікторівна -головний бухгалтер міськво, Орлова Людмила Йосипівна - органіст будинку органної музики, Творогова Світлана Григорівна - заступник голови Дитячого фонду, Федоров Володимир Павлович -віце-адмірал Північного флоту (Росія), Корняков Олександр - генерал-майор, заступник командуючого військами ППО України, Подрєзова Галина Олександрівна - суддя міського суду.